Benefis Wojciecha Pilarskiego

We środę, 8 października 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się sesja popularno-rozrywkowa pt.
"Dlaczego św. Wojciech w Opolu" - z Czeskich strzech szło Czechów trzech.
Poza jej tytułowym zagadnieniem, obejmowała przygotowania do uhonorowania prezesa Opolskiego Bractwa Wojciechowego p. Wojciecha Pilarskiego odznaką honorową Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego. 
Przyznanie tej odznaki jest aktem uhonorowania za szczególne zasługi dla regionu Śląska Opolskiego. Członkowie Bractwa Wojciechowego przygotowali oprawę uroczystości tak, by przybrała ona formę swoistego benefisu, podczas którego Wojciech Pilarski wspominał dzieje swoje oraz swojej rodziny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kliknij aby powiększyć
 
 
 
 
 
 


Niedługo po uroczystości otrzymaliśmy list od prof. Anny Pobóg Lenartowicz,  która odpowiadała za prelekcję na temat faktów historycznych nt. pobytu św. Wojciecha na ziemiach Opolszczyzny:

Panie Wojtku,

Panu i wszystkim pozostałym Wojciechom należą się słowa podziękowań i WIELKICH GRATULACJI! Spotkanie przygotowane było świetnie, z humorem, z dużą starannością, a najpiękniejsze było to zaskoczenie Jubilata, gdy okazało się, że to jego dotyczy ta impreza i gdy dostawał odznaczenie.

Dzisiaj już trudno znaleźć ludzi, którzy tak pięknie potrafią pamiętać o dokonaniach innych i im za to dziękować.

To był dla mnie zaszczyt i przyjemność, że mogłam brać udział w tym spotkaniu.

Pozdrawiam

Anna Lenartowicz 

 

 

News